Navigace: SK Dražkovice > AFK Ostřešany – SK Dražkovice 3:1(2:1)

Sestava: Novák – Voleský, Tesař(Vladyka D.), Kuta, Kopečný – Bílek, Stehno D.(Portyš), Souček(Komárek), Stehno T. – Mazánek J., Vladyka L.

ČK: Komárek

Rozhodčí: Kukla

Diváci: 150

Hodnocení zápasu:

V rychlém sledu nás čekalo další derby, tentokrát v Ostřešanech, které okupují první příčku s velkým náskokem před ostatními. Ostřešany byly tudíž favoritem a od Dražkovic se očekávalo, že to budou chtít vyvrátit.

Od začátku utkání se hrálo ve velkém tempu a následovalo několik šancí na obou stranách. Hosty podržel výbornými zákroky Novák a na druhé straně naopak Dražkovice nevyužili několik vydařených protiútoků. Ve 13. minutě přišla první branka zápasu. Tu vstřelil hráč domácích, když se do míče opřel několik metrů za vápnem, jeho střelu ještě tečoval Kuta a ta skončila v horním rohu Novákovy branky. Netrvalo to dlouho a Dražkovice vyrovnaly. Ze standardní situace na hranici vápna se nádherně přes zeď trefil David Stehno. Do konce poločasu měli domácí ještě několik šancí a jednu z nich využil Vágner, který si naběhl nadýchaný centr a s přehledem uklidi hlavou míč za brankářova záda. Poločasový stav zněl 2:1.

Do druhé půle naskočil Portyš místo D. Stehna, kterého ještě lehce limitovalo zranění třísel. Ve druhém poločase měli míč na kopačkách většinou domácí a kombinacemi se jim dařilo dostávat do šancí, které ale neproměňovali. Dražkovice se snažili využívat zejména Bílka pro rychlý přechod do útoku, ale byl tomu naopak Portyš, který krásnou patičkou připravil velkou šanci pro Lukáše Vladyku, který jí ale pohrdl a vystřelil mimo branku. V 60. minutě vystřídal Komárek Součka a ještě tu samou minutu obrdžel žlutou kartu, která ho pozdějí mrzela. Ve zbytku utkání se Dražkovice spíše bránili a čekali na rychlý brejk, ze kterého by mohly srovnat. To se jim dařilo do 86.minuty, kdy po dlouhém výkopy domácího brankáře Vágner přehodil brankáře hostí a dal domácím jistotu tří bodů. V 90.minutě ještě přišla červená karta, kterou viděl po druhé žluté Komárek za faul před vlastním pokutovým územím.

Utkání mělo patřičný náboj a emoce. Hrálo se za velké divácké účasti, která jistě pomohla předvedené hře z obou stran. Domácí zaslouženě berou tři body a Dražkovice se budou muset připravit na další těžké utkání v řadě, kdy na domácí půdě přivítají v sobotu 25.4. od 17 hodin Moravany "B".