Navigace: SK Dražkovice > SK Dražkovice – Pardubičky „B“ 4:1(2:0)

Sestava: Mazánek L. – Portyš, Tesař, Kuta, Kopečný – Bílek, Souček, Putnar, Stehno T. – Krejčík, Movsesyan

Střídali: Vladyka, Voleský

Bez ŽK

Hodnocení zápasu a sezóny:

V posledním utkání letošního ročníku Pernštejn Vilém III.třídy Holicko jsme přivítali tým SK Pardubičky "B". Cíl pro toto střetnutí byl jasný - zvítězit a udržet si tím druhé místo v tabulce, a to jsme se snažili splnit od začátku utkání. Snaha o vstřelení branky byla zjevná, ale jako vždy nás trápilo neproměňování šancí. Až se to nakonec podařilo nejlepšímu střelci našeho týmu v této sezóně Krejčíkovi. Bílek dostal výbornu přihrávku mezi beky a poté on sám před bránou nalezl Krejčíka, který neměl problém uklidit míč do prázdné branky. Do poločasu se podařilo vstřelit ještě jednu branku a to díky Tesařovi, který z přímého kopu překonal hostujícího brankáře, který se postavil za zeď, a střela zapadla k tyči na stranu, kde měl stát. Poločas 2:0.

Ve druhé půli pokračovalo dobývání branky hostí a také festival zahozených šancí. Nejprve sice Krejčík vstřeli třetí, svoji druhou branku v zápase, ale poté neproměnil několik tutových šancí. Při jedné běžel Tomáš Stehno sám na brankáře, zkusil ho přelobovat, ale gólman stihl tečovat míč mimo branku, který ale Tomáš doběhl, naservíroval Krejčíkovi na malé vápno a ten vysoko nad přestřelil. Po další šanci Krejčíka, když trefil hráče stojícího na brankové čáře, skóroval z dorážky Movsesyan. Skóre 4:1 se do konce utkání již nezměnilo. Zejména Krejčík mohl vstřelit minimálně hattrick, ale i tak se jeho střelecká statistika zastavila na čísle 15, což je vcelku dobrý počin.

Sezónu jsme tedy zakončili na druhém místě s 56-ti body, se skóre 74:36. Oproti minulému ročníku nastalo výrazné zlepšení a hlavně díky příchodu Jirky Tesaře, který posunul tým tam kam by měl pravidelně patřit. Určitě je potřeba ještě zapracovat na koncovce, protože vstřelených branek mohlo, dokonce mělo být o mnoho více. Na druhou se výrazně zlepšila obranná fáze mužstva. Týmu prospělo přesunutí Tesaře na post stopera a to že obrana hrála téměř celé v prakticky stejném složení. Kaňkou na povedené sezóně je vážné zranění Mazánka, který musel být v jednom z posledních zápasů odvezen přímo ze hřiště do nemocnice, kde ho čekala operace zlomené kosti a přetržených vazů.

Do dalšího ročníku bude jistě potřeba navýšit počet hráčů a sehnat dalšího brankáře, jelikož Slezák se nemůže účastnit veškerých zápasů, a tak se v brance museli prostřídat Mazánek Libor, Kuta, Putnar a Vladyka.

Všem okolo týmu a fanouškům děkujeme za podporu v celém ročníku a věříme, že nás budete povzbuzovat ať už přímo v hledišti nebo skrze vzkazy i nadále a společně si vychutnáme příjemně strávené chvíle u fotbalu. Do té doby si užijte dovolené a léto a v srpnu se zase sejdeme na hřišti.