Navigace: SK Dražkovice > SK Dražkovice – SK-1.FC Mikulovice 1:1(0:0)

SK Dražkovice – SK-1.FC Mikulovice 1:1(0:0)

Sestava: Komárek – Voleský, Kuta, Vladyka L., Kopečný – Bílek, Souček, Stehno T., Portyš(Movsesyan) – Krejčík(Vladyka D.), Mazánek J.

ŽK: Kuta, Bílek)

Rozhodčí: Preclík

Diváci: 100

Hodnocení zápasu:

Ve třetím domácím zápase na jaře jsme se utkali v derby s Mikulovicemi. Utkání slibovalo napětí a diváckou podporu, což se beze zbytku naplnilo.

Dražkovice se musely obejít bez svého kapitána Davida Stehna a hrajícího trenére Jirku Tesaře. Do branky si po zranění stoupnul Komárek a nevedl si vůbec špatně.

Hosté se prezentovali spíše dlouhými nakopávanými balony a jejich útočníky, naproti tomu domácí se snažili do šancí prokombinovat. Ani jedna taktika, ale dlouho nevedla k úspěchu. Hosté měli náznaky šancí po několika závarech ve vápně, za domácí byl asi nejblíže brance Mazánek, jehož střela zpoza vápna jen těsně minula levou tyč hostující branky. Do kabin se odcházelo za stavu 0:0 a diváci musel být spíše zklamáni, jelikož nebyla k vidění žádná velká šance.

Ve druhé půli se obraz hry takřka nezměnil. Až okolo 60. minuty Mazánek rychle rozehrál akci po faulu na něho a dlohým balónem hledal v náběhu Bílka, který se díky nedorozumění dvou hostujících obránců dostal k míči a sám před brankářem už si věděl rady, 1:0 pro domácí. Zbytek poločasu se Dražkovičtí hráči více stáhli a bránili jednogólové vedení. To se ovšem nevyplatilo a hosté to v 85. minutě potrestali. Po nedorozumění Komárka s Vladykou vystřelil hostující útočník z téměř nulového úhlu a míč skončil až v síti domácích. Těsně před koncem zápasu se do šance ještě prokombinovali Souček s Mazánkem a druhý jmenovaný se ocitl před brankářem, který ale jeho střelecký pokus zneškodnil a dorážku do prázdné branky z kopaček Součka odmítnul pomezní Mikulovic pro ofsajd. Konečně skóre znělo 1:1 a zřejmě zaslouženě.

V dalším kole nás čeká opět derby, tentokrát se představíme v Ostřešanech, které budou chtít jistě odčinit podzimní porážku u nás. Utkání má výkop v neděli v 17 hod.