Navigace: SK Dražkovice > Přípravy na jarní část

Přípravy na jarní část

Přípravy na jarní část sezóny vrcholí a do hvizdu prvního mistrovského zápasu už zbývají jen tři týdny. Dlouhé vytrvalostní výběhy, sprinty do kopců, posilovnu a kolo tak pomalu nahrazují kuželíky, míče a taktická tabule. Cíle dražkovického celku přitom nejsou malé – z prvních čtyř zápasů chce družstvo vytěžit plný počet bodů a poté si hlídat klidný střed tabulky. 

Hlavní změnou v kádru je ztráta Jana Mazánka, jenž dříve nastupoval na pozici takzvané desítky, ale po zranění kolene se stal hlavním trenérem kádru. Svou novou roli v týmu komentuje Mazánek smířlivě, bavit se chce ale především o budoucnosti. „V přátelských zápasech potřebujeme hlavně stabilizovat obrannou řadu. Na konci podzimu ve stoperské dvojici zazářil univerzál Ondřej Souček, ale formu bude muset ještě potvrdit,“ odhalil plány. 

Mazánek zároveň vyhlíží zdravotní stav tvůrce hry Davida Stehna, který si léči poraněný kotník. Sám Stehno se ale ke zranění zatím příliš vyjadřovat nechce. „Klukům jsem říkal, že dělám vše pro to, abych nastoupil hned do prvního zápasu. Záležet ale bude na doktorech,“ utrousil k tomu Stehno.

Podle Mazánka přesto četná zranění boje o záchranu neohrozí. „Je tu spousta zkušených hráčů, kteří už jsou ve věku, kdy budou muset převzít zodpovědnost. Například Lukáš Vladyka nebo Zbyněk Komárek,“ vyjmenovává Mazánek. Právě Komárek by mohl být novým tahounem kádru. Podle dražkovických skalních fanoušků disponuje na soutěžní poměry vyspělou kopací technikou i fyzickou kondicí. „To je v kombinaci s jeho dynamičností silná zbraň. Rozhodně má na to být oním rozdílovým hráčem, musí ale hrát zodpovědně a disciplinovaně,“ naráží fanoušek pod podmínkou anonymity na hráčovo časté vyloučení.

Přípravu měl na starosti kondiční trenér Jakub Portyš, který má zkušenosti z celonárodních vytrvalostních závodů i triatlonu. „S přístupem kluků příliš spokojen nejsem. Občas jsem byl na tréninku sám, ale snažím se jít příkladem,“ krčí rameny. Podle Portyše se ale najdou světlé výjimky. „Vím, že na sobě hodně maká Levon Movsesyan, Martin Svoboda a zmíněný Vladyka. Na Facebooku ukazují fotky z posilovny,“ říká s o poznání větším nadšení Portyš.

První čtyři soutěžní zápasy budou pro záchranu klíčové. Dražkovičtí se v nich poperou o body se svými sousedy z dolního patra tabulky, a pokud v neuspějí, plamínek naděje na udržení může předčasně vyhasnout. I přesto klub žádné velké posílení nechystá. „Zachráníme to s tímto kádrem. Nebude draze nakupovat hráče, kteří ke klubu nemají žádný vztah,“ uzavřel Mazánek.

© www.skdrazkovice.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma