Navigace: SK Dražkovice > Rozhovory > Rozhovor - Jirka Tesař

Rozhovor - Jirka Tesař

Ahoj Jirko, před loňskou sezónou si se připojil k našemu mužstvu poté, co si se pohyboval ve vyšších soutěžích. Trénoval si např. žáky Tesly Pardubice, v AFK Chrudim a než si se připojil k nám tak si koučoval tým dospělých v Holicích v krajském přeboru a poté divizi. Jak bys hodnotil svoje předchozí angažmá?

Na každé vzpomínám v dobrém. U žáků jsem působil velmi dlouhá léta a úspěchů bylo dost. Mezi velmi úžasné vzpomínky patří i sezóna u chlapů v Holicích, kdy se postupovalo do divize. Samotné hodnocení mého působení musí  jiní :-).

 

V době, kdy jsi studoval VŠ v Českých Budějovicích, si trénoval i s místním Dynamem, hrajícím převážně nejvyšší soutěž. Jak ti tyto zkušenosti pomohly ve fotbalovém životě?

Je pravda, že v prvém ročníku jsem dostal nabídku zkusit hrát v Českých Budějovicích nejvyšší fotbalovou soutěž. Jednou z podmínek bylo dočasné přerušení studia a já nakonec zvolil vzdělání. Nakonec jsem v Dynamu začal trénovat žáčky, což jsem stíhal i se školou a tam začala moje trenérská kariéra. Dnes ničeho vůbec nelituji.

 

Co byl hlavní důvod  tvého příchodu do SK Dražkovice?

Čas na rodinu – hřiště přímo za barákem :-) a parta mladých kluků, které jsem trénoval jako žáky. Je to skvělý pocit, hrát v týmu, kde mám své odchovance. Vždy omládnu o několik let :-).

Po několika týdnech si se po domluvě s Liborem Mazánkem a Tomášem Bártou týmu ujal jako hlavní trenér. Jak se ti spolupracuje s těmito lidmi, bez kterých by fotbal v Dražkovicích neměl dlouhého trvání?

Libora znám už pár let. Poznali jsme se na Tesle jako trenéři. Je to můj dobrý kamarád. Naučil mě pít slivovičku :-) a Tomáše jsem poznal až tady. A musím říct, že takovéhoto člověka si vážím. Dělá pro fotbal mnoho. Bez jejich působení by fotbal v Dražkovicích nebyl.

Loni jsme se umístili na druhé pozice za Horními Ředicemi, když jsme se netajili ambicemi na postup. Přesto, splnil tým tvoje očekávání a jaký byl z tvého pohledu loňský ročník v podání SK Dražkovice?

Jednoduchá odpověď. Byl jsem spokojen s působením týmu v soutěži. Makali jsme jako mančaft a táhli za jeden provaz. Na postup jsme měli, ale bohužel nevyšlo to.

 

Jaké jste stanovili cíle pro nadcházející sezónu?

Já mám vždy cíle vysoké a podle rozhovorů v mančaftu ostatní také, takže se budeme prát o nejvyšší příčky.

 

Kádr dostál několika změn. Kromě Marka Putnara, který odešel do Srchu, se udržel tým z loňska a byl doplněn o brankáře Vyskočila, záložníka Daniela Vladyku a „univerzála“ Komárka + na zkoušce jsou Langr a El Jirafi. Jak si s kádrem pro letošní ročník prozatím spokojen?

Popravdě řečeno, jsem si zatím z nikoho nesedl na zadek :-).  Beru to jako doplnění kádru a uvidím, zda v soutěži budu moct říct, že jsme posílili. Určitě jsem ale moc rád, že všichni chtějí hrát v Dražkovicích. Doufám, že bude správná konkurence. Na jednu velkou změnu jsi zapomněl. Začátek sezóny nestihne Jan Mazánek a nevím, jak moc nám budou chybět jeho rychlé nohy :-).

 

O prázdninách se začalo přebudovávat zázemí,  díky čemuž vznikne pro náš tým prostornější kabina a soupeř bude využít naši „zápasovou“. Souhlasíš, že to je další z kroků, jak posunout dražkovický fotbal směrem dopředu?

Fotbal není jen na hřišti a zázemí je velmi důležité. Tento krok je správný a rozumný. Zde je potřeba poděkovat všem, co se na tomto podíleli. Myslím, že se v naší nové kabině vypotilo pár litrů potu :-). Teď se budeme potit na hřišti :-).

 

Pracuješ jako tiskový mluvčí u Policie ČR pro oblast Chrudim a díky tomu si zařídil, aby natočila TV Nova jeden z dílů Okresního přeboru pro televizní noviny právě u nás. Jak vnímali tuto reklamu našeho klubu lidé ve tvém okolí?

Mám kolem sebe dobré lidi a všem se reportáž líbila. Super :-)

 

Teď odbočíme od našeho fotbalu a zeptal bych se tě, jak se ti líbilo MS 2014, které se konalo v Brazílii a nemělo nouzi o překvapení, a které zemi si přál vítězství ty.

MS jsem sledoval, jak jsem mohl. Fandil jsem domácím, ale s tím co předváděli, na vítězství neměli.

 

Na závěr tradiční otázka. Jakému týmu na klubové úrovni fandíš a jaký je nebo byl tvůj oblíbený hráč?

Fandím Barceloně a individuálně se mi líbí Messi.

Děkujeme za rozhovor a ať se tobě a týmu v sezóně daří.

© www.skdrazkovice.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma