Navigace: SK Dražkovice > Ostřetín - Dražkovice 2:3(1:1)

Sestava: Slezák – Voleský, Portyš, Putnar, Kuta – Bílek, Stehno D., Tesař, Stehno T. – Mazánek J., Krejčík

Střídali: Souček, Vladyka, Kopečný

Diváci: 60

Hodnocení zápasu:

V rámci pátého kola zajížděli dražkovičtí borci na půdu neoblíbeného soupeře - Ostřetína. Na poměrně kvalitně připravený trávník vyběhla vítězná sestava z derby z Mikulovicema, takže pouze na lavičce zůstali po zranění se vracející Kopečný, rekreant Vladyka a útočný žolík Souček.

První poločas se odehrával ve vlažném tempu, kdy víc šancí měli dražkovičtí hráči, ale první gól utkání vstřelili z ojedinělé akce domácí. Naštěstí reakce hostů byla rychlá - po rychlé křídelní akci se míč dostal až na kopačky Mazánka a ten nekompromisně prostřelil domácího golmana. Další své akce hostující nevyužili a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1. V kabině proběhla o poločase povzbuzující řeč od trenéra Tesaře, která měla za následek raketový start do druhého poločasu, kdy se na domácí branku řítil jeden útok za druhým. Skóre utkání otočil svojí druhou brankou v utkání snad znovuzrozený kanonýr Mazánek, který zužitkoval přihrávku T.Stehna, který výborným presinkem celého! týmu vybojoval míč na hostujícím obránci. Na 3:1 zvyšoval dražkovický levý bek Lukáš "Jordi Alba" Kuta, který si ze své pozice zběhnul až do domácí šestnáctky a rozvlnil síť za bezmocným ostřetínským brankářem. V dalším průběhu druhé půle mohli hosté zvýšit svůj náskok, ale své akce nedokázali úspěšně zakončit. Stoper Putnar se mohl osamostatnit na čele střelecké tabulky Dražkovic, ale ve svých jasných gólových šancích selhal.

To by ani nebyl zápas v Ostřetíně, aby se proti hostům nekopala penalta - po teatrálním pádu domácího hráče a stržení hostujícího Portyše rozhodčí Pražák k údivu všech odpískal v 85. minutě pokutový kop. Ten bezpečně proměnil domácí Pinkas. K dalším šancím na vyrovnání se však domácí celek nedostal a dražkovičtí si tak odváží z Ostřetína zasloužené 3 body - první v historii své existence.

Vítězství Dražkovic znamená zisk už 12ti bodů a v tabulce pravdy zisk 3 plusových bodů, což musí dělat radost především lodivodovi Mazánkovi, pro kterého je tento ukazatel velmi důležitý.

Příští týden se na dražkovickém pažitu přestaví Sezemice "B", kterým máme určitě co vracet z posledního utkání v sezemicích, kde jsme po bídném výkonu remizovali 1:1.