Navigace: SK Dražkovice > SK Dražkovice – Mikulovice 1:5(1:2)

Sestava: Novák – Vladyka, Mazánek L., Kubánek, Souček – Bílek, Komárek, Stehno D., Movsesyan – Krejčík, Mazánek J.

ŽK: 58. Komárek

Rozhodčí: Svoboda

Diváci: 200

Hodnocení zápasu:

V sobotu 5.9. jsme od 17 hodin přivítali Mikulovice na posvícení v Dražkovicích. Hosté přijížděli s vizitkou prvního týmu, plný počet bodů a skóre 29:0. Naším úkolem bylo minimálně poslední dva údaje změnit.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a dostali se do několika příležitostí, ale žádná z nich neskončila brankou. Ve 20.minutě se Jan Mazánek prohnal kolem stopera domácích do vápna, z brnkvé čáry vracel míč pod sebe, ale ten trefil ruku bránícího hráče. Rozhodčí neváhal a odpískal pokutový kop, který bezpečně proměnil Krejčík. Zbytek poločasu byl velmi bojovný, jak se na derby patří. Ve 29. minutě se prosadil nejlepší střelec soutěže Jiří Vencl, když na přední tyči tečoval centr z pravé strany mezi nohy brankáře Nováka. Vše spělo k poločasové remíze, ale ve 40.minutě si na centr ze strany naskočil výborně hrající stoper hostí Kříž a dokonal obrat na 1:2.

Do druhé půle nastoupili Dražkovic opět aktivně a asi největší příležitost zahodil v 55.minutě Jan Mazánek ., když levačkou vystřelil těsně vedle levé tyče. S přibývajícím časem se domácí snažili více a víc o vyrovnání stavu, a tak přicházely okénka v obraně. Jedno takové využil v 76.minutě Jiří Vencl po kombinační akci. Domácí se o to více tlačili před branku hostí, ale bohužel větší šance ne a ne přijít, Bohužel pojišťovací gól přišel na druhé straně hřiště. Hosté opět velmi rychle a umě vykombinovali domácí obranu a do branky uklízel opět Jiří Vencl, čímž dokonal svůj hattrick. V 86. minutě přišel ještě jeden gól do sítě domácích, který trefil druhý z bratrů Vencl Pavel. Celkové skóre tedy znělo 1:5.

Dražkovice se snažili hosty obrat o další body, ale bohužel doplatili na otevřenější obranu v závěru utkání, čehož velmi zdařile hosté využili.

Nicměné zápas měl velmi dobré parametry a hrálo se ve výborné atmosféře před 200 diváky. Všem děkujeme za jejich účast.